Κυριακή, 2 Οκτωβρίου 2016

Πρεμιέρα με τέσσερις αγώνες σήμερα για την Α1 Τοπική κατηγορία και Οι μεταγραφές των 14 ομάδων της Α1 τοπικής κατηγορίας

Πρεμιέρα σήμερα στο πρωτάθλημα της Α1 Τοπικής κατηγορίας, το οποίο αναμένεται να έχει συναρπαστική εξέλιξη. Το σημερινό πρόγραμμα περιλαμβάνει τέσσερις συναντήσεις. Συγκεκριμένα, ο ΑΟ Σπερχογείας περιμένει τον Ηρακλή Καλαμάτας, ο ΑΟ Ασπροχώματος αντιμετωπίζει τον Απόλλωνα Πεταλιδίου, ο Μεσσηνιακός κοντράρεται με τον νεοφώτιστο Ολυμπιακό Ανάληψης, ενώ ο Αίαντας Καλαμάτας φιλοξενεί τον Χανδριναϊκό.
ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ Κ.
Με νίκη θέλει να ξεκινήσει τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α1 Τοπικής κατηγορίας ο ΑΟ Σπερχογείας, ο οποίος υποδέχεται  σήμερα τον Ηρακλή Καλαμάτας. Ο προπονητής Γιώργος Καλόμαλος δεν έχει στη διάθεσή του τον Ευθύμη Δωδέκατο (τραυματίας).
Ένα θετικό αποτέλεσμα θα προσπαθήσουν ν’ αποσπάσουν οι «κυανόλευκοι». Ο τεχνικός του Ηρακλή Καλαμάτας Πέτρος Χιώτης μετά την απόκτηση του Θανάση Ψωρομύτη, έχει μία ακόμη ποιοτική λύση για τη γραμμή κρούσης.

ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ – ΠΕΤΑΛΙΔΙ
Νίκη με καλή εμφάνιση θέλει να συνδυάσει στο σημερινό εντός έδρας αγώνα με τον Απόλλωνα Πεταλιδίου ο ΑΟ Ασπροχώματος, ξεκινώντας έτσι θετικά το «μαραθώνιο» της Α1 Τοπικής  κατηγορίας.
Ο τεχνικός Βαγγέλης Σκουρλέτης έχει όλο το δυναμικό διαθέσιμο.
Μία αξιόλογη εμφάνιση και ό,τι βγει θα είναι ο στόχος του συγκροτήματος του Πεταλιδίου. Ο προπονητής Αλέκος Τσατάς προβληματίζεται για τη συμμετοχή ορισμένων ποδοσφαιριστών λόγω  επαγγελματικών υποχρεώσεων.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ – ΑΝΑΛΗΨΗ
Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα υποδέχεται το νεοφώτιστο Ολυμπιακό Ανάληψης ο Μεσσηνιακός. Ο προπονητής Νίκος Μουλατσιώτης, ο συνεργάτης του Δημήτρης Ξυγκώρος και οι ποδοσφαιριστές τους, βλέπουν μόνο νίκη.
Στους «ερυθρόλευκους» της Ανάληψης ο τεχνικός Δημήτρης Αναστασόπουλος δεν μπορεί να υπολογίζει στα πλάνα του στην παρουσία του Θεόδωρου Αβιζιώτη  (ανέτοιμος μετά τον τραυματισμό του). Τελευταία προσθήκη στο «ρόστερ» του Ολυμπιακού Ανάληψης, ο αμυντικός Άγγελος Ανδρέαδης.
Ο Ολυμπιακός Ανάληψης στοχεύει σ’ ένα καλό αποτέλεσμα.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛ. – ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ
Ενισχυμένος με το νεαρό αμυντικό Ηλία Λαγωνκάκο (εξέτισε την ποινή της μιας αγωνιστικής που του είχε επιβληθεί υποδέχεται  τον Χανδριναϊκό ο Αίαντας Καλαμάτας. Ο προπονητής της Καλαματιανής ομάδας, Γιάννης Σακελλαρόπουλος και οι ποδοσφαιριστές του θέλουν να ξεκινήσουν με νίκη το πρωτάθλημα.
«Κομπλέ» θ’ αγωνιστεί ο Χανδριναϊκός, καθώς ο τεχνικός Δημήτρης Μάλαμας έχει όλους τους ποδοσφαιριστές του «ετοιμοπόλεμους»
Ο Χανδριναϊκός θα «κυνηγήσει» ένα θετικό αποτέλεσμα.

Οι διαιτητές των αγώνων της πρεμιέρας
Αναλυτικά οι συναντήσεις της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Τοπικής κατηγορίας που διεξάγονται αυτό το Σαββατοκύριακο, με τους διαιτητές και τους βοηθούς που τις «σφυρίζουν», έχουν ως εξής:
Σήμερα -  4.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Σπερχογείας «Π. Γεωργανάς»
Σπερχογεία – Ηρακλής Καλαμάτας: Στ. Λάμιας, Ν. Τσίρμπας, Χ. Τσοπανάκης
Δημοτικό Γήπεδο Ασπροχώματος
ΑΟ Ασπροχώματος – Απόλλων Πεταλιδίου: Δ. Γιαννόπουλος, Ε. Μπασιλάρης, Κ. Βοσνάκης
Γήπεδο Μεσσηνιακού «Στ. Παπαδόπουλος»
Μεσσηνιακός – Ολυμπιακός Ανάληψης: Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Χ. Γεωργαντάς, Δ. Τσακόπουλος
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
Αίαντας Καλαμάτας – Χανδριναϊκός: Ι. Κουτσαναστάσης, Γ. Μιχαλόπουλος, Δ. Ρηγοπούλου.

Κυριακή 2 Οκτωβρίου – 4.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Δωρίου
Δωριέας Δωρίου – Νέος Άρις: Ν. Τουρλομούσης, Απ. Καυκάς, Γ. Μιχαλόπουλος
Δημοτικό Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας»
Ομόνοια – Αστέρας Μικρομάνης: Ηλ. Σκόρδος, Β. Βρυώνης, Γ. Νιάρχος
Δημοτικό Γήπεδο Κορώνης
Ακρίτας Κορώνης – Παπαφλέσσας Χώρας: Χ. Γεωργαντάς, Ε. Αναγνωστόπουλος, Α. Κυριόπουλος.

OI ΠΡΟΕΔΡΟΙ
Οι πρόεδροι των 14 ομάδων της Α΄ Τοπικής κατηγορίας είναι οι εξής:
ΑΟ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ: Γιάννης Ζέππος
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Τάκης Στασινόπουλος
ΔΩΡΙΕΑΣ ΔΩΡΙΟΥ: Γιώργος Αλεξάκης
ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ: Παύλος Σιψάς
ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Αλέκος Θεοδωρακόπουλος
ΟΜΟΝΟΙΑ: Γιάννης Μανωλόπουλος
ΑΟ ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ: Χάρης Κωνσταντόπουλος
ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ: Απόστολος Ζωντανός
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ: Ηλίας Παναγιωτόπουλος
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ: Μιχάλης Αυγουλέας
ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ: Φώτης Ρουσσόπουλος
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Ηλίας Κομινάκης
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: Ιωσήφ Παμπουκτσίδης
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ: Νικήτας Τσιχριτζής


OI ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ
Οι προπονητές των 14 ομάδων της Α1 Τοπικής κατηγορίας, είναι οι εξής:
ΑΟ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ: Γιώργος Καλόμαλος
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Νίκος Μουλατσιώτης, συνεργάτης Δημήτρης Ξυγκώρος
ΔΩΡΙΕΑΣ ΔΩΡΙΟΥ: Σωτήρης Μπουραντώνης
ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ: Κώστας Κρητικάκης
ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Γιάννης Σακελλαρόπουλος, γυμναστής: Θανάσης Τσούκλερης, προπονητής τερματοφυλάκων: Θεόδωρος Σακκάς
ΟΜΟΝΟΙΑ: Σωτήρης Δημάκης, γυμναστής: Μιχάλης Παυλάκης, προπονητής τερματοφυλάκων: Παναγιώτης Παπατζίκης
ΑΟ ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ: Βαγγέλης Σκουρλέτης, συνεργάτης: Γιώργος Σωτηρόπουλος
ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ: Δημήτρης Μάλαμας
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ: Ιωσήφ Λουκάς
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ: Αλέκος Τσατάς
ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ: Γιάννης Ζαπρόπουλος
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Πέτρος Χιώτης
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: Δημήτρης Αναστασόπουλος
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ: Μιχάλης Σκαρπαλέζος

 OI EΔΡΕΣ
Τα γήπεδα που θα χρησιμοποιήσουν ως έδρα τους οι 14 ομάδες του πρωταθλήματος της Α1 Τοπικής κατηγορίας είναι τα εξής:
ΑΟ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ: Δημοτικό Γήπεδο Σπερχογείας «Π. Γεωργανάς» (πλαστικός τάπητας)
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Γήπεδο Μεσσηνιακού «Σταύρος Παπαδόπουλος» (χόρτο)
ΔΩΡΙΕΑΣ ΔΩΡΙΟΥ:  Δημοτικό Γήπεδο Δωρίου (πλαστικός τάπητας)
ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ: Δημοτικό Γήπεδο Κορώνης (χόρτο)
 ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης» (πλαστικός τάπητας)
ΟΜΟΝΟΙΑ: Δημοτικό Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας» (πλαστικός τάπητας)
ΑΟ ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ: Δημοτικό Γήπεδο Ασπροχώματος  (πλαστικός τάπητας)
ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ: Δημοτικό Γήπεδο Σουληναρίου (πλαστικός τάπητας)
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ: Δημοτικό Γήπεδο Χώρας (χόρτο)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ: Δημοτικό Γήπεδο Πεταλιδίου (χόρτο)
ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ: Δημοτικό Γήπεδο Άριος (χόρτο)
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης» (πλαστικός τάπητας)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης (χόρτο)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ: Δημοτικό Γήπεδο Μικρομάνης (χόρτο)

Α΄ ΤΟΠΙΚΗ
Ενδιαφέροντα ματς σε «Β. Μαλαφέκας», «Γ. Λουκαρέας»

Με δύο ενδιαφέροντα ματς ανοίγει σήμερα η αυλαία της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ Τοπικής κατηγορίας. Συγκεκριμένα, ο ΑΣ Ανδρούσας φιλοξενεί τη νεοφώτιστη ΑΕ Αβίας, ενώ ο Ολυμπιακός Καλαμάτας «κοντράρεται» με την Αναγέννηση Παραλίας στο τοπικό ντέρμπι.

ΑΝΔΡΟΥΣΑ – ΑΕ ΑΒΙΑΣ
Νίκη με καλή εμφάνιση θα προσπαθήσει να συνδυάσει  κόντρα στην ΑΕ Αβίας ο ΑΣ Ανδρούσας. Ο προπονητής Σπύρος Τσίκινης δεν αντιμετωπίζει ιδιαίτερα προβλήματα. Στην ομάδα του Κάμπου τώρα, ο τεχνικός Διονύσης Πουλής και οι ποδοσφαιριστές του, στοχεύουν σ’ ένα θετικό αποτέλεσμα.
Η ΑΕ Αβίας θα παραταχθεί «πάνοπλη» στη σημερινή συνάντηση (είναι η τρίτη μεταξύ των 2 ομάδων, καθώς προηγήθηκαν οι δύο για τη β΄ φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡ.
Xωρίς τον έμπειρο αμυντικό Πέτρο Αργάνη (τραυματίας) αντιμετωπίζει τη νεοφώτιστη Αναγέννηση Παραλίας ο Ολυμπιακός Καλαμάτας. Ο τεχνικός των «ερυθρολεύκων» Λάκης Σπάλλας και οι ποδοσφαιριστές του, θέλουν να κάνουν «σεφτέ» στις νίκες στο πρωτάθλημα. Τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα των «ερυθρολεύκων» ο έμπειρος αμυντικός Γιώργος Λάζαρης.
Σ’ αντίθεση με τον Ολυμπιακό Καλαμάτας η Αναγέννηση Παραλίας  θ’ αγωνιστεί «κομπλέ», μιας και ο προπονητής Αντώνης Μαυρέας με το συνεργάτη του Αντώνη Παπαγιαννόπουλο, έχουν όλο το δυναμικό διαθέσιμο.
Η «Μπάρτσα» στο δεύτερο  σερί εκτός έδρας αγώνα της, στοχεύει στη νίκη (στην πρεμιέρα γνώρισε την ήττα από το Μιλτιάδη στον Πύργο Τριφυλίας).

Οι διαιτητές των ματς της 2ης αγωνιστικής
Αναλυτικά τα ματς της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ Τοπικής κατηγορίας που διεξάγονται σήμερα και αύριο, με τους διαιτητές και τους βοηθούς που τα «σφυρίζουν», έχουν ως εξής:
Σήμερα – 4.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Ανδρούσας «Β. Μαλαφέκας»
ΑΣ Ανδρούσας – ΑΕ Αβίας: Δ. Πλακογιάννης, Π. Σερεμέτης, Ηλ. Ρέκκας
Δημοτικό Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας»
Ολυμπιακός Καλαμάτας – Αναγέννηση Παραλίας: Μ. Καρβούνης, Ηλ. Σκόρδος, Β. Βρυώνης


Κυριακή 2 Οκτωβρίου – 4.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Κυπαρισσίας
ΑΟ Κυπαρισσίας – Π.Σ. Η Καλαμάτα: Γ. Μπλάνας, Ηλ. Ρέκκας, Ι. Γιαννέτσος
Δημοτικό Γήπεδο Γαργαλιάνων
Τέλος Άγρας Γαργαλιάνων – Απόλλων Καλαμάτας: Δ. Γιαννόπουλος, Σ. Τσαούση, Ε. Παναγιωτόπουλος
Δημοτικό Γήπεδο Ασπροχώματος
Πανθουριακός – ΑΟ Διαβολιτσίου: Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Χ. Τσοπανάκης, Δ. Τσακόπουλος
Δημοτικό Στάδιο Μελιγαλά
Εθνικός Μελιγαλά – ΑΟ Φαραί: Δ. Πλακογιάννης, Δ. Ταβουλαρέας, Δ. Σταύρου
Δημοτικό Γήπεδο Φιλιατρών
Εράνη Φιλιατρών – Πάμισος Μεσσήνης: Ευστ. Ζαρακοβίτης, Αν. Τσουκάλη, Στ. Παλλαδινός
Δημοτικό Γήπεδο Αρφαρών
Αστέρας Αρφαρών – Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας: Π. Σερεμέτης, Κ.Βοσνάκης, Ε. Μπασιλάρης.

 Οι μεταγραφές των 14 ομάδων της Α1 τοπικής κατηγορίας
Πρεμιέρα το Σαββατοκύριακο στο πρωτάθλημα της Α1 Τοπικής κατηγορίας, το οποίο αναμένεται να έχει συναρπαστική εξέλιξη. Ο ΑΟ Σπερχογείας, ο Μεσσηνιακός, ο Δωριέας Δωρίου, η Ομόνοια, ο ΑΟ Ασπροχώματος, ο Χανδριναϊκός και ο Ηρακλής Καλαμάτας παρουσιάζονται ιδιαίτερα ενισχυμένοι και θέλουν να πρωταγωνιστήσουν.
Ας δούμε τις μεταγραφές των 14 ομάδων της Α1 Τοπικής κατηγορίας…

ΑΟ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ
Ήρθαν: Κώστας Κορομηλάς, Δημήτρης Μπάλλας, Σταύρος Αγγελής (Ομόνοια), Μίλτος Μοσχίδης (Δόξα Μεγαλόπολης), Μανώλης Μούσος (Ατρόμητος Καλαμάτας).
Έφυγαν: Βαγγέλης Κουλόπουλος, Θανάσης Γεωργαντάς, Κώστας Παγώνης, Μάριος Βουρνάς (ήταν σύντομο το πέρασμά του από τον ΑΟΣ, καθώς συνεχίζει πλέον στον Απόλλωνα Καλαμάτας).


ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ
Ήρθαν: Χρήστος Θεοδωρόπουλος (Πράσινα Πουλιά), Νικήτας Κακκαβάς, Γιάννης Νούλας (Δόξα Καλαμάτας), Παναγιώτης και Σταύρος Χαρίτος (ΑΟ Ασπροχώματος), Χρήστος Παπαγεωργίου (Αναγέννηση Παραλίας), Σταύρος Ξινός (Παναθηναϊκός Καλαμάτας), Νίκος Μαγουλιανίτης (Ολυμπιακός Καλαμάτας), Αλέξανδρος Παπαδήμος (Εράνη Φιλιατρών), Ηλίας Τσουλάκος, Στάθης Μπογέας, Γιάννης Βαγιακάκος, Απ. Τεοντορέσκου, Κλέιτους.
Έφυγαν: Γιάννης Πετρόγιαννης, Σωτήρης Παυλέας, Σωτήρης Κουκούτσης, Ηλίας Μερκούρης, Ηλίας Μπιζίμης, Άρης Σταματελόπουλος, Στάθης Αρβανίτης, Νίκος και Χρήστος Εμμανουήλ, Πέτρος Μπούρδος, Παναγιώτης Παπανικολόπουλος, Σωτήρης Παυλέας.


ΔΩΡΙΕΑΣ ΔΩΡΙΟΥ
Ήρθαν: Παναγιώτης Μπουραντώνης, Κλέβις Πετριτάι (Ομόνοια), Παναγιώτης Πετράκος (Ατρόμητος), Άκης Ζέππος (Απόλλων Καλαμάτας), Κώστας Λυμπερόπουλος (ΑΟ Στενωσιάς), Χρήστος Ράτσεφ (ΑΕ Μάνης).
 Έφυγαν: Διονύσης Γεωργιόπουλος, Γιάννης Κωτσάκης.

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ
Ήρθαν: Γιάννης  Καπινιάρης, Βασίλης Τομαροπανάγος.
Έφυγαν: Παναγιώτης Κυριόπουλος, Βασίλης Κουτσολίας.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
Ήρθαν: Αλκίνοος Μιχαλόπουλος (Ηρακλής Καλαμάτας), Νέστορας Μπάκας, Χαράλαμπος Κουλουμπός, Ελευθέριος Καλογερόπουλος (ΑΟ Βέργας).
 Έφυγαν: Κωστής Παπαβασιλόπουλος, Νίκος Βασιλόπουλος, Δημήτρης Τσιγάρος.

ΟΜΟΝΟΙΑ
Ήρθαν: Διονύσης Δημόπουλος, Αργύρης Κωστόπουλος, Επαμεινώνδας και Γιώργος Καστριτσέας, Γιάννης Μητσέας, Παναγιώτης Δημητρίου (ΑΟ Διαβολιτσίου), Παναγιώτης Παπαδέας (Ολυμπιακός Καλαμάτας), Γιώργος Χάντζος (Αναγέννηση Παραλίας), Ηλίας Κοτταρίδης (ΑΟ Πατίστα), Μάρκος Φίλαϊ (ΑΟ Σπερχογείας), Κώστας Ποτηριάδης (Θύελλα Χαρακοπιού), Λεωνίδας Δεδούσης (Δαναός), Στάθης Αρβανίτης (Μεσσηνιακός)
Έφυγαν: Γιάννης Κατσίβας, Σταύρος Αγγελής, Δημήτρης Μπάλλας, Γιάννης Ντόκο, Κλέβις Πετριτάι, Γιώργος Μπακλαβάς, Περικλής Δημητρίου, Έλτον Ντέρτζια, Κώστας Γιαννακόπουλος (ήταν σύντομο το πέρασμά του από την Ομόνοια), Γιώργος Χατζηπαναγιώτης.


ΑΟ ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ
Ήρθαν Παναγιώτης Δεικτάκης (Δόξα Καλαμάτας), Στάθης Γιαννακόπουλος (Χανδριναϊκός), Βασίλης Σπανός (ΑΟ Πατίστα), Τζόις Λούτα (Πράσινα Πουλιά), Παναγιώτης Παπανικολόπουλος (Μεσσηνιακός), Γιώργος Χατζηπαναγιώτης (Ομόνοια), Γιώργος Κοκορόγιαννης, Κωνσταντίνος Λουκάκος, Χρήστος Βαλαβάνης, Ζήσης Νάτσης, Παναγιώτης Σακκάς, Οδυσσέας Ντιαμαντί (ΠΑΟΚ Καλαμάτας).
Έφυγαν: Ηλίας Φλέσσας, Χαρίλης Φουρναράκος, Παναγιώτης και Σταύρος Χαρίτος.

ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ
Ήρθαν: Παναγιώτης Καλδής και Νίκος Βασιλόπουλος (ΑΟ Μεθώνης), Κώστας Καρλής, Ευστάθιος Κλαρίδας, Καζίμ Μεμουσάι και Θανάσης Κούρταλης (Τσικλητήρας Πύλου), Ντένις Ισούφι (ΑΟ Χατζή), Σωτήρης Παυλέας (Μεσσηνιακός), Νίκος Μητρόπουλος (ΑΕ Αιθαίας).
Έφυγαν: Διονύσης Καλδής, Στάθης Γιαννακόπουλος, Παναγιώτης Κοντογόνης, Διονύσης Κατσιγιάννης.

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ
Ήρθαν: Κώστας Στασινόπουλος (Εράνη Φιλιατρών), Ηλίας Καρμπαλιώτης (Αναγέννηση Παραλίας), Κώστας Κόλλιας (ΑΕΚ Καλαμάτας), Γιώργος Σκουφάκης  (Παπαφλέσσας Άμφειας), Θεόδωρος Ανεστόπουλος (ΠΑΟ Καλλιθέας), Γιάννης Βενετσανάκος (Εράνη Φιλιατρών).
Έφυγαν: Επαμεινώνδας Τσέρτος, Φώτης  Νικολακόπουλος, Χαράλαμπος Μπαχούμας, Θανάσης Τηλεμάχου, Κώστας Δημόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ
Ήρθαν: Γιώργος Καρδάσης (ΑΟ Πατίστα), Αλέξανδρος Θάνος (Απόλλων Πεταλιδίου), Μιχάλης Πολίτης (ΑΕ Λογγάς), Βλάσσης Γιαννόπουλος (Παναθηναϊκός Καλαμάτας).
Έφυγαν: Δημήτρης Σκαφιδάς, Κώστας  Αλεξάκης.

ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ
Ήρθαν: Νάσος Κακαλέτρης  (Πανιώνιος), Παναγιώτης Καδάς (ΑΟ Φυτειάς)
Έφυγαν: Αλέξανδρος Καραματσούκης, Άρης Αρβανίτης, Κώστας Κοσμάς,  Ηλίας Φράγκος (ήταν σύντομη η παρουσία του).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
Ήρθαν: Νικηφόρος Ψυχογιάννης (Ίκαρος Καλαμάτας), Έλβις Γκελγκέργια (ΑΕΚ), Χαράλαμπος Μαντζάκος (Δόξα Καλαμάτας), Γιώργος Μπακλαβάς (Ηρακλής Καλαμάτας), Θανάσης Ψωρομύτης (Δωριέας Δωρίου).
Έφυγαν: Βασίλης και Παντελής Πανταζής, Παναγιώτης Καραγιάννης, Γιώργος Λινάς, Γιάννης Μπομπόνης, Αλκίνοος Μιχαλόπουλος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ
Ήρθαν: Παναγιώτης Σαραντόπουλος (Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης), Δημήτρης Μουτσούλας και Χαράλαμπος Κορομηλάς  (Παπαφλέσσας Άμφειας), Δημήτρης Ανδρεάδης (Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης), Ξενοφών Καραντζούλιας (ΑΕ Μάνης).
Έφυγαν: Παναγιώτης Δέδες, Νίκος Βιδάκης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ
Ήρθαν: Γρηγόρης Μωραγιάννης (Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης), Δημήτρης Αναζίκος και Γιάννης Σταθόπουλος (Κεραυνός Καλαμάτας), Κωστής Παπαβασιλόπουλος (Αίαντας Καλαμάτας), Βασίλης Ντοχάς (Δόξα Καλαμάτας).
Έφυγαν: Γιώργος Μαυροειδής, Δημήτρης  Ηλ. Κουλιέρης, Παναγιώτης  Νίκας, Γιώργος Βράχας.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Σχόλια
Δεν βρέθηκαν σχόλια γι'αυτό το άρθρο.
Γίνε ο πρώτος που θα σχολιάσει το άρθρο χρησιμοποιώντας την παρακάτω φόρμα