Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου 2018

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Η Καλαμάτα 4-0 την Εράνη, πρόκριση στην παράταση για Ανδρούσα και Τσικλητήρα

Ολοκληρώθηκε  η β' φάση του κυπέλλου Μεσσηνίας και έτσι έγιναν γνωστές οι 8 ομάδες που συνεχίζουν στο θεσμό.
Η Καλαμάτα νίκησε 4-0 την Εράνη και προκρίθηκε εύκολα στα προημιτελικά, όπου θα ανταμώσει με τον Πάμισο, με τον οποίο αναμετρήθηκαν πέρυσι στον τελικό. Η ομάδα της Μεσσήνης αν και βρέθηκε να χάνει με 0-1 από τη Σπερχογεία, επικράτησε με 5-1 πετυχαίνοντας όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Απόλλωνας νίκησε με 3-1 το Διαβολίτσι και η Ομόνοια με 1-0 την Αναγέννηση Παραλίας. Με το ίδιο σκορ λύγισε και ο Τέλλος Αγρας την αντίσταση του Εθνικού Μελιγαλά. Στους "8" προκρίθηκε και η Α.Ε. Μάνης, καθώς επικράτησε 2-0 του Ακρίτα Κορώνης. Σε Ανδρούσα και Πεταλίδι χρειάστηκε η παράταση για να αναδειχθεί νικητής. Η Ανδρούσα χαμογέλασε στο έξτρα

ημίωρο νικώντας με 4-2 την Κυπαρισσία (2-2 ο κανονικός αγώνας). Στο Πεταλίδι ο Τσικλητήρας νίκησε με 1-0 τον τοπικό Απόλλωνα (0-0 ο κανονικός αγώνας).